Jauns attīstības posms

CeļšKopš 2001. gada Ogrē strādāja Ogres rajona PVIS centrs, kura uzdevums bija veicināt informācijas tehnoloģiju attīstību Ogrē un Ogres rajonā. Plašākam iedzīvotāju lokam Ogres centrā esošā iestāde bija pazīstama ar savu ērto un mājīgo publisko interneta piekļuves punktu, kā arī ar plašo kursu un apmācības programmu klāstu. Mazāk zināmo funkciju vidū bija atsevišķu rajona līmeņa informācijas sistēmu uzturēšana un pašvaldības iestāžu darbinieku konsultēšana ar IT saistītos jautājumos.

Latvijas administratīvi teritoriālās reformas rezultātā, Ogres rajona pašvaldība kā iestāde ar 2009. gada 31. decembri tika likvidēta. Likvidēts tika arī Ogres rajona PVIS centrs, kura juridiskais statuss bija Ogres rajona pašvaldības nodaļa. Nenoliedzami, ka tādā formā, kāds PVIS centrs pastāvēja līdz šim — tā bija no budžeta dotējama iestāde, un šajos ekonomiski grūtajos apstākļos vēl viens tēriņš Ogres novada budžetam.

Tomēr, pa šiem gadiem bija daudzas labas iestrādnes, kuras nedrīkstēja atstāt pagātnes aizmirstībai. PVIS centra darbinieki, pulcējot ap sevi domu biedrus, dibināja biedrību “Attīstības un Inovāciju Mācību Centrs”. Biedrības misija ir, liekot lietā darbinieku kompetences un izveidotos kontaktus, turpināt labi iesāktās lietas Ogres — kā Latvijas IT reģiona attīstībai. Biedrībai uzsākot jauno attīstības posmu priekšā ir daudz izaicinājumu un nezināmā, tomēr mēs uzskatam, ka tieši šis ir brīdis, kad valsts attīstība ir atkarīga no izglītotiem iedzīvotājiem un inovācijām ikvienā dzīves situācijā. Lai mums izdodas!