Projekta“Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” aktualitātes

Jau pusgadu no 2014. gada 1. augustā biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” īsteno EEZ finanšu instrumenta projektu “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi”.

Projekta īstenošanas laikā ir paveiktas šādas aktivitātes. Augustā projekta īstenošanai tika iegādāts nepieciešamais aprīkojums – programmējami LEGO MINDSTORM roboti, septembrī projekta dalībnieki aktivitāšu īstenošanai ieguva tāfeli – lai varētu izvietot mācībām nepieciešamās piezīmes un materiālus.

Šī publikācija ir sagatavota projekta “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” (Līgums Nr.2013.EEZ/PP/1/MIC/072/025) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

sif-kras-eez

 

Septembra mēnesī projektā iesaistītie eksperti un lektori devās uz bērnu zinātnes centru Z(in)oo Cēsīs, lai pilnveidotu savas zināšanas par LEGO robotikas nodarbību un nometņu organizēšanu un vadīšanu. Iegūtās zināšanas projekta ekspertiem palīdzēja izstrādāt nodarbību vadīšanai nepieciešamo metodiku, mācību programmas un mācību materiālus, kas pieejami projekta vajadzībām izveidotā mājas lapas sadaļā roboti.aimc.lv.

Septembra mēnesī Ogres novada bērniem bija iespējams apmeklēt izglītojošus LEGO robotikas seminārus, bet sākot ar oktobri, bērni apmeklē iknedēļas LEGO robotikas nodarbībām.

Sākot no decembra, bērni, kuri nevar apmeklēt klātienes nodarbības, var pieteikties tālmācības kursam, saņemt LEGO robotu un apgūt robotikas elementus mājas.

Decembrī un janvārī bērni gatavojas LEGO robotikas sacensībām. Decembra beigās bērni papildināja savas zināšanas par vidi, viņi pētīja trokšņu līmeni Ogrē.

Nodarbības bērniem notiks līdz pat mācību gada beigām, jūnijā bērniem būs iespēja piedalīties dienas nometnē. Nodarbības bērniem vada: Nora Meire un Jānis Iklāvs.

Ja vēlaties pieteikties nodarbībān, lūdzu, sūtiet e-pastu Gundai Rudenei gunda.rudene@ogresnovads.lv vai zvaniet: 28807875.

Informācija par projektu

Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” sadarbībā ar Ogres novada Ģimenes atbalsta dienas centru.

Projekta mērķis ir veicināt sociālo iekļaušanu vismaz 66 Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem, kā arī to ģimenēm, organizējot apmācības sociālo un digitālo prasmju pilnveidošanai, īstenojot kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas iespējas, izmantojot motivējošus LEGO robotikas elementus.

Projekta galvenās aktivitātes:

  1. inovatīva kvalitatīva brīvā laika pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamās metodikas, mācību programmas un materiālu izstrāde.
  2. pakalpojuma aprobācija, organizējot seminārus, kursus, tai skaitā tālmācības kursu un nometnes bērniem un jauniešiem.

Projekta kopējais budžets ir 19 698,04 Euro. Projekts tiek īstenots no 01.08.2014. līdz 31.07.2015.

Informāciju sagatavoja:
projekta “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” vadītāja
Ieva Vītoliņa
m.t. 29215073
ieva.vitolina@aimc.lv
www.aimc.lv

Šī publikācija ir sagatavota projekta “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” (Līgums Nr.2013.EEZ/PP/1/MIC/072/025) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu līdzfinansē Ogres novada pašvaldība.

sif-kras-eez

 

Ogres_novada_gerbonis

 

Sabiedrības integrācijas fonda tīmekļa vietne: www.sif.lv
EEZ Finanšu instrumenta tīmekļa vietne Latvijā: www.eeagrants.lv
EEZ Finanšu instrumenta oficiālā tīmekļa vietne: www.eeagrants.org
Ogres novada pašvaldības tīmekļa vietne : www.ogresnovads.lv