No “džoulu zagļa” līdz inženierim

Bērni un jaunieši no Ģimenes atbalsta dienas centra un Bērnu un jauniešu centra, kas mācās LEGO robotiku, papildināja savas zināšanas elektronikā un robotikā, apmeklējot uzņēmumu “Hanzas elektronika” un Ogres Tehnikuma Robotikas pulciņu.

Ekskursijas uz uzņēmumu “Hanza elektronika” un Ogres Tehnikumu tika organizētas projekta “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” (Līgums Nr.2013.EEZ/PP/1/MIC/072/025) ietvaros.

21. maijā bērni viesojās uzņēmumā “Hanzas elektronika”. Vispirms skolēni iepazīstināja uzņēmuma pārstāvi ar pašu veidotiem LEGO robotiem. Tad noklausījās stāstījumu par uzņēmumu. Skolēni apskatīja, kā tiek lodētas mikroshēmas, uzzināja kādām ierīcēm tās ir paredzētas. Izstaigājot ražošanas telpas, bērni aplūkoja datorizētos darba galdus un guva priekštatu, kā ražošanas procesu vada automatizēti roboti.

28. maijā bērnus laipni uzņēma Ogres Tehnikums. Tehnikuma pasniedzējs un Robotikas pulciņa vadītājs Kārlis Berkolds kopā ar saviem audzēkņiem iepazīstināja bērnus ar pulciņa norisi, pastāstīja par sasniegumiem sacensībās. Bērniem tika noorganizēts mini sumo robotu turnīrs. Nodarbības turpinājumā bērni devās uz tehnikuma lodēšanas laboratoriju, kur Kārļa Berkolda un tehnikuma audzēkņu vadībā guva pirmās praktiskās iemaņas gaismas diožu, rezistoru, tranzistoru lietošanā un lodēšanā. Darba rezultātā katrs bērns bija izgatavojis “džoulu zagli” – shēmu, kas “nozog” pēdējo enerģiju no “vecām” baterijām.

Pasākumu laikā bērnu biežāk uzdotais jautājums “No cik gadiem var apmeklēt tehnikuma robotikas pulciņu?” un apņēmība “būšu inženieris” liecina par patiesu aizrautību un ieinteresētību inženierzinātnēs un informācijas tehnoloģijās. Iespējams, ka nākotnē bērnu profesionālā karjera būs saistīta tieši ar šīm nozarēm!

Liels paldies OgresTehnikuma Robotikas pulciņam un uzņēmumam “Hanzas elektronika” par lieliskajām un izglītojošajām nodarbībām!

Ieva Vītoliņa, projekta vadītāja

Publikācija satavota biedrības “Attīstības un inovācijas mācību centrs “ īstenotā projekta “Ogres novada sociālās atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu sociālās integrācijas pasākumi” (Līgums Nr.2013.EEZ/PP/1/MIC/072/025) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Līdzfinansē Ogres novada pašvaldība.

sif-kras-eez