Ar robotu demonstrējumiem noslēdzas tehniskās jaunrades nometne “Mēs būsim inženieri!”

Piektdien, 22. jūlijā pēc piecu dienu intensīva darba 20 Ogres novada bērni, kas piedalījās nometnē “Mēs būsim inženieri!”, demonstrēja savu veikumu – sumo robotus un brīvā stila robotus.

Nometne ilga piecas dienas un tās mērķis bija pilnveidot bērnu zināšanas un prasmes tehniskajā jaunradē.
Pirmdiena iesākās ar ķīmijas zināšanu apguvi. Ļaujot bērniem pašiem eksperimentēt, ķīmiķa Aināra Zariņa vadībā radošajā darbnīcā “Ķīmija iedvesmo!” bērni ieguva mākslīgo sniegu, audzēja “dārzu”, veidoja košas gleznas ar pienu un krāsvielām, mācījās noteikt sārmainu un skābu vidi u.tml.
Otrdien kopā ar Didzi Puču elektronikas darbnīcā ““Jaukt, pētīt un konstruēt!: Otrā dzīve vecām lietām”” bērni noskaidroja, no kā sastāv ikdienā lietojama tehnika – dators, tā sastāvdaļas, piemēram, cietais disks, kā arī jau piemirstie videomagnetofoni. Nodarbības noslēgumā bērni darināja lukturīšus, kurus veidojot, izmantoja arī pa kādai jau iepriekš lietotai sastāvdaļai.
Trešdien kopā ar četriem Rīgas tehniskās universitātes studentiem – Paulu, Edmundu, Kristiānu un Lindu tapa spageti tiltu konstrukcijas, kas klātesošos pārsteidza ar savu izturību. 15 kg, 16 kg un pat 20 kg spēja izturēt bērnu gatavotās konstrukcijas no makaroniem.
Ceturtdien devāmies ekskursijā uz Lielvārdi. Mūs laipni uzņēma Izziņas un eksperimentu centrā “Lielvārdi”, kur bērni gatavoja un pārbaudīja darbībā kosmisko zondi, kā arī kokapstrādes darbnīcā darināja latvju zīmes. Pēcpusdienā apciemojām Didzi Puču, kurš iepazīstināja mūs ar senu elektronikas ierīču ekspozīciju un deva iespēju bērniem sarīkot pikniku ar jautrām sportiskām aktivitātēm.
Katru dienu nometnes laikā bērni skolotājas Noras Meires vadībā gatavoja LEGO robotus – konstruēja un programmēja tos. Piektdien, pēc aktīvas darbošanās nedēļas garumā, bērni savu veikumu demonstrēja vecākiem un citiem viesiem, kas bija atnākuši uz noslēguma pasākumu.
Pēc iespaidīgajām robotu cīņām, saņemtajiem diplomiem, bērnus sagaidījā izcili garšīgs un tiešām pelnīts kliņģeris un saldējums!
Paldies visiem dalībniekiem par aktīvo darbošanos! Paldies skolotājiem Norai Meirei, Ainaram Zariņam, Didzim Pučam, RTU studentiem, izziņas centram “Lielvārdi” un nometnes vadītājam Jānim Iklāvam – visiem, kas kopā ar bērniem darbojās un palīdzēja tiem gūt jaunas zināšanas un prasmes.

Nometnes norise atspoguļota un ikvienam pieejama mājas lapā: busiminzenieri.wordpress.com

 

Paldies Ogres novada pašvaldībai par projekta atbalstu! Nometne tika organizēta Ogres novada pašvaldības projekta konkursa “Radoši – Aktīvi- Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!” ietvaros projekta Nr. RADI-2016-25).

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Ieva Vītoliņa, m.t. 29215073