Tehniskās jaunrades nometne “Mēs būsim inženieri!” ir sākusies

Pirmdien, 18. jūlijā 20 bērni no Ogres novada satikās nometnē “Mēs būsim inženieri!”, lai pinveidotu savas zināšanas un prasmes tehniskajā jaunradē.

Nometne ilgs piecas dienas un katru dienu nometnē bērni iepazīs kādu noteiktu nozari.

Pirmdiena iesākās ar ķīmijas zināšanu pilnveidi. Ļaujot bērniem pašiem eksperimentēt, ķīmiķa Aināra Zariņa vadībā radošajā darbnīcā “Ķīmija iedvesmo!” bērni ieguva mākslīgo sniegu, audzēja “dārzu”, veidoja košas gleznas ar pienu un krāsvielām, mācījās noteikt sārmainu un skābu vidi u.tml.

Otrdiena nometnē ir elektronikai veltīta diena. Didža Puča vadītajā darbnīcā ““Jaukt, pētīt un konstruēt!: Otrā dzīve vecām lietām”” bērni noskaidros, no kā sastāv ikdienā izmantojamā tehnika, dažādas elektroniskas ierīces un kā var izveidot kaut ko jaunu.

Trešdien pie bērniem ciemosies Rīgas tehniskās universitātes studenti. Viņi izskaidros, kā veidot izturīgas tiltu konstrukcijas un ļaus bērniem pašiem izmēģināt savas prasmes, būvējot tiltus no spageti makaroniem.

Ceturtdien plānota ekskursija uz Lielvārdi. Izziņas un eksperimentu centrā “Lielvārdi” palaidīsim kosmisko zondi un mācīsimies kokapstrādes pamatus.
Katru dienu nometnes laikā bērni skolotājas Noras Meires vadībā gatavosies nometnes noslēguma sacensībām – LEGO sumo cīņām. Nometnes noslēguma pasākumā plānots, ka bērni demonstrēs nedēļas laikā paveikto.

Nometnes norisei ikviens var sekot līdzi mājas lapā: busiminzenieri.wordpress.com

Nometne tiek organizēta Ogres novada pašvaldības projekta konkursa “Radoši – Aktīvi- Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!” ietvaros, projekta Nr. RADI-2016-25

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Ieva Vītoliņa, m.t. 29215073