Vasaras nometne “Daugavas stāsti” ir sākusies!

Ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu no 2016. gada 8. jūlija līdz 14. jūlijam Aizkrauklē notiek diennakts nometne “Daugavas stāsti”, kas paredz stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.

Ar Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) finansiālu atbalstu no 2016. gada 8. jūlija līdz 14. jūlijam Aizkrauklē notiek diennakts nometne “Daugavas stāsti”, kas paredz stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.

Nometnē piedalās 20  bērni no Zviedrijas, Itālijas, Horvātijas, Turcijas,  Grieķijas un pat ASV , 5 bērni no Ogres novada un 5 – no Aizkraukles novadiem.
Nometnes norisei ir izvēlēta Aizkraukle – pilsēta, kuras tuvumā atrodas daudzas Latvijas kultūrai nozīmīgas vietas – Staburags, Koknese, Skrīveri, Lielvārde.

Nometnes nosaukums „Daugavas stāsti” ir vadmotīvs visu nometnes laiku, veltot to gan Latvijas senajai un nesenajai vēsturei, valsts tapšanai un simboliem, gan bērnu un jauniešu pašu stāstiem par notikumiem, redzēto un savu vietu Latvijā un pasaulē. Galvenās aktivitātes saistītas ar darbošanos radošajās darbnīcās un aktīvu iepazīšanos ar tuvāko novadu vēsturiskajām vietām- Staburagu, Kokneses pilsdrupām un parku, Skrīveriem – pilskalnu, A.Upīša muzeju, kā arī „Skrīveru saldumiem”. Galvenais mērķis un paredzamais rezultāts – latviešu valodas un tradīciju apgūšana tiks stiprināti nepiespiestā veidā, sadarbojoties Latvijas un ārzemju latviešiem, nostiprinot kontaktus un piederības sajūtu Latvijai.

Bērnu piedzīvojumiem nometnē un katras dienas norisei līdzi var sekot ikviens, ielūkojoties mājas lapā “Daugavas stāsti”.

Šodien- “Sūrs darbs – saldi augļi” – ciemošanās Skrīveru saldumu fabrikā. Rīt – Likteņupe – Daugava -Likteņdārza apmeklējums, izbraukums ar kuģi pa Daugavu un pīrāgu cepšana radošajā mājā “Baltaine”. Bet parīt…. Skumji, bet jau jāšķiras – jādodas mājupceļā.

Ceram, ka aizbraucot no nometnes katra dalībnieka sirdī skanēs rindas no dziesmas ar Ārijas Elksnes vārdiem –

„Apāvos kājas un iešu un iešu,
bet vēl aiz pasaules malas sauks –
Vasaras vakars un vīgriežu vāli
smaržo pēc laimes pie Daugavas!”

Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” sadarbībā ar Itālijas un Šveices itāļu daļas latviešu biedrību ALISI, Stokholmas Latviešu skolu, Ogres novada Bērnu un jauniešu centru, Aizkraukles pašvaldību un biedrību “Baltaine”.

Screen Shot 2016-05-10 at 06.32.48

 Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „Ārpusskolas pasākumu programma. Vasaras nometnes Latvijas un diasporas bērniem” projekts “Daugavas stāsti”, līgums Nr. 2016.LV/SP/13/03. Informācija sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”.