Aicinājums pieteikties semināram

18. maijā plkst. 13.00 aicinām Ogres novada jauniešus uz tikšanos, lai runātu par gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un skaidrotu ikviena balsstiesīgā jaunieša nozīmi dalībai vēlēšanās.

Seminārā Ogres novada jaunatnes lietu speciālists Rinalds Rudzītis biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” īstenotās iniciatīvas “Vēlies vēlēt” ietvaros stāstīs, kāpēc jauniešiem ir svarīgi piedalīties pašvaldību vēlēšanās un ko jaunietis var iegūt un ietekmēt, esot pilsoniski aktīvs. Jauniešiem būs iespēja izteikt savu viedokli un diskutēt par personīgo motivāciju dalībai vēlēšanās. Semināra turpinājumā Ogres novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs informēs par vēlēšanu norises kārtību Ogres novadā, jauniešu – vēlētāju tiesībām un iespējām tajās piedalīties, kā arī par oficiāliem informācijas iegūšanas avotiem.

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks š.g. 3. jūnijā. Saskaņā ar iepriekšējo vēlēšanu datiem jauniešu politiskās līdzdalības līmenis Latvijā ir zems. 18 līdz 24 gadus veco jauniešu aktivitāte Saeimas vēlēšanās ir izteikti zemāka kā citās iedzīvotāju vecuma grupās. Ja kopumā 74% Latvijas iedzīvotāju piedalījās 12. Saeimas vēlēšanās, tad 18 līdz 24 gadus veco jauniešu vidū balsot bija devušies tikai 65%. Pašvaldību vēlēšanās jauniešu aktivitāte ir izteikti zemāka kā Saeimas vēlēšanās. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās piedalījās tikai 37% jauniešu. Semināra mērķis ir paaugstināt jauniešu informētības līmeni par vēlēšanu sistēmu Latvijā, veicināt jauniešu līdzdalību vēlēšanās, lai perspektīvā novada, valsts un Eiropas līmenī tiktu pieņemti tādi lēmumi, kas ir atbilstoši jauniešu interesēm.

Pasākumu organizē biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” sadarbībā ar Ogres Jauniešu pašizaugsmes, kompetenču un sociāluzņēmējdarbības centru “O ISTABA” Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Kā būt sabiedrībai noderīgam jaunietim” (līguma Nr. 2017.LV/NVOF/PSA/034/05.) ietvaros. Pasākuma laikā tiek īstenota biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” iniciatīva “Vēlies vēlēt”.

Pasākuma norises vieta: Jauniešu iniciatīvas centrā “Burziņš”, Brīvības ielā 15, Ogrē (ieeja uz “Burziņa” telpām pa Kultūras nama centrālo ieeju).

Norises laiks: 2017. gada 18. maijs no plkst. 13.00 līdz 14.15.

Mērķauditorija: jaunieši, sākot no 18 gadiem, kuri dosies uz pašvaldību vēlēšanām pirmo reizi, kā arī ikviens cits interesents ir aicināts piedalīties pasākumā.

Lūdzam pieteikties semināram līdz 12. maijam, rakstot ieva.vitolina@gmail.com vai zvanot m.t. 29215073.