Nometne “Daugavas stāsti 2022” šogad notiks Dignājā

Ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no 2022. gada 31. jūlija līdz 6. augustam Dignājā notiks diennakts nometne “Daugavas stāsti 2022”, kas paredz stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.
“Daugavas stāsti 2022” ar moto Saule. Sapņi. Daugava dodas uz Dignāju, kur Daugavas tecējums ir spēkstaciju neskarts un sēļu krastu ar Latgali savieno tikai pārceltuve. Nometnes norises vieta – Dignājas pamatskola. Nometnē gaidīsim 30 bērnus un jauniešus vecumā no 6 – 14 gadiem, tajā skaitā 25 ārzemju latviešus no Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Vācijas un 5 dalībniekus no Ogres un Jēkabpils novadiem.
Sēlisko izloksni valodā un dziesmās izbaudīsim, draudzējoties ar skolas folkloras kopu “Dignōjīši”.
Ciemosimies Raiņa bērnu dienu zemē – Tadenavā un izstaigāsim Valda “Staburaga bērnu” takas Vīgantes parkā. Izsmaržosim zāli un iepazīsim Latvijas puķes Kaldabruņas Pļavas muzejā un senatnes elpu sajutīsim Krustpils pilī. Iepazīsim Daugavas pārceltuves šarmu, Līvānu stikla un amatniecības centru, kurā aptaustīsim un izpētīsim rekordgaru austo jostu un iepazīsim Latvijā vienīgo stikla muzeju.
Dalībnieki paši no dabas un tekstila materiāliem radīs savas saules, sapņu ķērājus un tērpus radošajās darbnīcās; zīmēs Daugavu dažādos laikos un tehnikās; runās un dziedās par pasauli, dzīvi un Daugavu latviešu valodas un mūzikas nodarbībās, izdejos latvju dančus un spēlēs dažādus instrumentus. Ikviens mājās atgriezīsies ar Daugavas krastos lasītu augu herbāriju un zinās vismaz dažus puķu latviskos nosaukumus. Būs arī sportiskas aktivitātes un peldēšanās, vakara pasākumi un nakts trasīte.
Priekšroka dalībai nometnē paredzēta sadarbības partneriem – diasporas nedēļas nogales skolām: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI (Milānas latviešu skola, Boloņas latviešu skola), biedrība “Latviešu draugu kopa Atēnās” (Skola diasporas bērniem “Jautrais apelsīns”), Spānijas biedrība “LeLat” (Levantes reģiona latviešu skoliņa “Ābelīte”), Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā. Dalībnieki no Ogres novada tiks aicināti pieteikties sadarbībā ar Ogres novada Izglītības pārvaldi, bet no Jēkabpils novada – sadarbībā ar Dignājas pamatskolu.
Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”. Sadarbības partneri: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI, biedrība “Latviešu draugu kopa Atēnās”, Spānijas biedrība “LeLat”, Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā.

Nometnes vadītāja ir Ilze Atardo. Plašāka informācija par nometni pieejama: https://daugavasstasti.wordpress.com/

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.