Dignājā Daugavas stāsti ārzemju latviešu bērniem un jauniešiem palīdz labāk iepazīt vecāku dzimteni

Ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no 2022. gada 31. jūlija līdz 6. augustam Dignājas pamatskolā notiek diennakts nometne “Daugavas stāsti 2022”, kas paredz stiprināt diasporas bērnu un jauniešu saikni ar Latviju.

31.jūlija pievakarē 25 ārzemju latviešu bērni un jaunieši no Itālijas, Šveices, Grieķijas, Spānijas, Vācijas un 5 Jēkabpils un Ogres novadā dzīvojoši bērni ieradās Dignājas pamatskolā, lai nedēļu pavadītu kopā sarunās, spēlēs, darbnīcās un eksursijās.

Pirmās nometnes dienas jau aizskrējušas nemanot. Kopā ar skolotāju Intu Purmali dabas darbnīcā bērni un jaunieši iepazinuši Daugavas krastos lasītu augu latviskos nosaukumus, uzsākuši veidot dabas materiālu gleznas, bet skolotāja Iveta Ieviņa papildus parādījusi, kā iegūt augu attēlus uz tekstila materiāliem. Mūzikas darbnīcā skolotāja Ilze Atardo atgādinājusi latvju danču soļus, iepriekš dziedātas dziesmas, kā arī palīdzējusi apgūt jaunas, lai nometnes noslēgumā iepriecinātu vecākus un ciemiņus. Ar skolotājas Ievas Pekšas Kontrerasas atbalstu laiks veltīts latviešu tautas mūzikas instrumentu bagātības iepazīšanai, dodot iespēju pašiem dalībniekiem izmēģināt spēlēt kokles, stabules, ģīgas un cītaru. Jau pagūts apskatīt tuvāko pilsētu – Līvānus un ielūkoties Līvānu stikla un amatniecības centra bagātībās. Ne vienam vien pārsteigumu sagādāja Līvānu sasniegšana ar iepriekš neredzētu satiksmes līdzekli – pārceltuvi, kas savieno abus Daugavas krastus.

Atlikušajās nometnes dienās vēl paredzēts ciemoties Raiņa bērnu dienu zemē – Tadenavā un izstaigāt Valda “Staburaga bērnu” takas Vīgantes parkā. Izsmaržot zāli un iepazīt Latvijas puķes Kaldabruņas Pļavas muzejā. Kopā izkustēties sporta nodarbēs Dignājas skolas pagalmā un kā jau ierasts Daugavas stāstu nometnēs – doties naktstrasē. Plašāka informācija par nometni pieejama: https://daugavasstasti.wordpress.com/

Projektu īsteno biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”. Sadarbības partneri: Itālijas un itāļu Šveices latviešu biedrība ALISI, biedrība “Latviešu draugu kopa Atēnās”, Spānijas biedrība “LeLat”, Latviešu kultūras biedrība “Saime” Štutgartē Vācijā. Nometnes vadītāja ir Ilze Atardo.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Vītoliņa,
projekta “Daugavas stāsti 2022” vadītāja
e-pasts: ieva.vitolina@gmail.com