Ar ģimeņu veidotu animācijas filmas pirmizrādi noslēdzas projekts “7 gaismas stari”

Š.g. 10. septembrī Rūjienā ar ģimeņu veidotu animācijas filmas pirmizrādi noslēdzās projekts “7 gaismas stari”, projekta mērķis bija veicināt ģimenēm draudzīgas vides veidošanu.

Projekta noslēguma pasākumā, kas norisinājās Rūjienas Jauniešu centra pagalmā, ģimenes ne tikai noskatījās kopīgi radīto animācijas filmu, bet arī gāja rotaļās, baudīja īpašās projekta šokolādes un gardu zupu ar piedevām. Pasākuma noslēgumā akīvākās projekta ģimenes saņēma SIA “Rūjienas saldējums” pārsteiguma dāvanas, bet ikviens dalībnieks varēja mieloties ar kādu no Rūjienas saldējumiem.

Projektu “7 gaismas stari” biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs” uzsāka šā gada maijā. Projekts noritēja kā meistardarbnīcu kopums mākslinieces, animatores un režisores Daces Liepas vadībā 7 dažādās Latvijas vietās Valmieras novada Igaunijas pierobežā, Valmieras SOS bērnu ciematā un Ogrē, iesaistot darbnīcās vairāk kā 200 dalībniekus. Rezultātā tapa bērnu un ģimeņu veidota animācijas filma – “7 gaismas stari”, kas apvieno meistardarbnīcās radīto tēlu daudzveidību ar ēnu teātri, veidojot kopīgu gaismas, attēla un mūzikas sinerģiju.

Projekta sadarbības partneri: Valmieras novada pašvaldība, Mazsalacas vidusskola un Ramatas skola, Rūjienas jauniešu centrs, Jauniešu organizācija “Ligzda”, Latvijas SOS – bērnu ciematu asociācija, Valmieras bibliotēkas filiālbibliotēka Mazsalacas pilsētas bibliotēka, biedrība “Projektu darbnīca kopienām”, Ogres Baltā skola, Ogres Centrālā bibliotēka, SIA “Rūjienas saldējums”.

Projektā veidotā animācijas filma “7 gaismas stari” š.g. septembra beigās būs pieejama ikvienam projekta mājas lapā https://7gaismasstari.mozellosite.com/. Bet pirms tam uz filmas kopīgu skatīšanos tiek aicinātas Ogres novada ģimenes: https://7gaismasstari.mozellosite.com/jaunumi/params/post/4132961/aicinam-uz-pirmizradi-animacijas-filmai-kalnina-stavedam-jeb-ogres-zilo-kal

Projektu “7 gaismas stari” īstenošanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.